perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dele

Fjalor: anglisht dele
Përkthime: ewe, sheep
dele në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: ovce
dele në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: mutterschaf, schaf, schafe
dele në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: får
dele në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: oveja
dele në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: brebis, mouton
dele në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: pecora
dele në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: får, sau, søye
dele në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: овца
dele në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: får
dele në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: овца
dele në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: авечка, баран
dele në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: lambad, lammas
dele në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: lammas, pässi
dele në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: προβατίνα, πρόβατο
dele në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: anyajuh, birka, juh
dele në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: avis
dele në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: carneiro, ovelha
dele në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: oaie, oi
dele në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: ovca
dele në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: ovce
dele në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: баран, барани, вівці, вівця
dele në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: owca
dele në polonisht »

Fjalë të ngjashme

dele ne shitje, dele alli, dele adebola, dele exam, dele giwa, dele momodu, dele alampasu, dele odule, dele cervantes, dele adeleye