perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: depërtim

Fjalor: anglisht depërtim
Përkthime: penetration, infiltration, permeation
depërtim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: pronikání, průnik, vnikání, infiltrace, prosakování, vsak
depërtim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: durchdringung, eindringen, penetration
depërtim në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: penetración
depërtim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: pénétration, diffusion, endosmose, exsudation, infiltration
depërtim në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: penetrazione
depërtim në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: проникновение
depërtim në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: праніканне, прасочванне, праходжанне, траплянне
depërtim në bjellorusisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: penetraria
depërtim në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бачення, зір, проникання, проникнення
depërtim në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: penetracja, przenikanie
depërtim në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: elterjedés
depërtim në hungarisht »