perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: derë

Fjalor: anglisht derë
Përkthime: door, trapdoor, hatch, gate, port
derë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: brána, dveře, dvířka, vrata
derë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: falltür, pforte, tupfer, tür, türeingang, türen, türchen, tor
derë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dør, døver, karm, grind, låge, port
derë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: entreabrir, escotillón, puerta, compuerta, verja
derë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: frapper, huis, huisserie, lourde, porte, trappe, portillon, pertuis
derë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: porta, uscio, sportello
derë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: der, dør, dører, karm, grind, port
derë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дверей, двери, дверь, дверца, дверцы, ворота
derë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dör, dörr, grind, port
derë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дзверы, дзьверы
derë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: uks
derë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ovi, portti
derë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πόρτα, πύλη
derë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: vrata
derë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ajtó, kapu
derë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: durys, vartai
derë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: porta, pueril
derë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: dvere
derë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вхід, входження, двері, запис, люк, ворота
derë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: drzwi, drzwiczki, wrota
derë në polonisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: port
derë në rumanisht »