perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: detyrim

Fjalor: anglisht detyrim
Përkthime: coercion, compulsion, constraint, duress, must
detyrim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: donucení, donucování, nátlak, nucení, přinucení, stísněnost
detyrim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: zwang
detyrim në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: tvang
detyrim në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: apremio, coacción, compulsión
detyrim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: astreinte, co-action, coercition, contrainte, gêne, pression, sujétion
detyrim në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: coercizione, costrizione
detyrim në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tvang
detyrim në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: понуждение, принуждение
detyrim në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: tvang, tvång
detyrim në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: прымушэнне
detyrim në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: pakko, väkipakko
detyrim në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: εξαναγκασμός
detyrim në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kényszer
detyrim në hungarisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: змушування, обмеження, примус, примушення, примушування, силування, тиск
detyrim në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: przymus
detyrim në polonisht »

Fjalë të ngjashme

detyrim korent, detyrim per njohje bashkepronar, detyrim njohje pronar, detyrim paraqitje