perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dhëmb

Fjalor: anglisht dhëmb
Përkthime: eye-tooth, fang, laniary, tooth, tusk, cog, jag, notch, tine
dhëmb në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: špičák, zoubek, zub, špice
dhëmb në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: eckzahn, fangzahn, zahn, zacke, zinke
dhëmb në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: tak, tand, tant
dhëmb në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: colmillo, diente, púa
dhëmb në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: canine, dent, mire, fourchon, panneton
dhëmb në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: dente, zanna
dhëmb në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: huggtann, tann
dhëmb në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: бивень, зуб, клык, зубец
dhëmb në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: зъб
dhëmb në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: бівень, зуб, ікол, зубец
dhëmb në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: hammas, kulmahammas
dhëmb në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δόντι
dhëmb në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: zub
dhëmb në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: agyar, cakk, fog
dhëmb në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dantis
dhëmb në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: dente
dhëmb në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: dinte
dhëmb në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: zob
dhëmb në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бивень, зуб, ікло, виступ, зубець, зубний
dhëmb në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kieł, ząb
dhëmb në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: tand
dhëmb në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: hammas
dhëmb në estonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: zub
dhëmb në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

dhëmb i pjekurisë