perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dhëndër

Fjalor: anglisht dhëndër
Përkthime: son, son-in-law
dhëndër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: zeť
dhëndër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: eidam, schwiegersohn
dhëndër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: svigersøn
dhëndër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: yerno
dhëndër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: beau-fils, gendre
dhëndër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: genero
dhëndër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: måg, svigersønn
dhëndër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: зять
dhëndër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: måg, svärson
dhëndër në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: зяць
dhëndër në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: väimees
dhëndër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: vävy
dhëndër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γαμπρός
dhëndër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: zet
dhëndër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime:
dhëndër në hungarisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: ginere
dhëndër në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: зять
dhëndër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: zięć
dhëndër në polonisht »