perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dhjetë

Fjalor: anglisht dhjetë
Përkthime: ten
dhjetë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: deset, desítka
dhjetë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: zehn
dhjetë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ti
dhjetë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: diez
dhjetë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: dix
dhjetë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: dieci
dhjetë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ti
dhjetë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: десять
dhjetë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ti, tio
dhjetë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дзесяць
dhjetë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kümme
dhjetë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kymmenen, kymppi
dhjetë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δέκα
dhjetë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: deset
dhjetë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tíz, tízes
dhjetë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dešimt
dhjetë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: dez, dês
dhjetë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: deset
dhjetë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: desať
dhjetë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: десятеро, десятка, десять, десятьох
dhjetë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dziesięć, dziesięcioro, dziewiątka
dhjetë në polonisht »