perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: diametër

Fjalor: anglisht diametër
Përkthime: diameter
diametër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: průměr
diametër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: diameter, durchmesser
diametër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: diameter
diametër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: diámetro
diametër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: calibre, diamètre, médium, module
diametër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: diametro
diametër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: diameter
diametër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: диаметр, поперечник
diametër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: diameter
diametër në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дыяметр
diametër në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: diameeter, läbimõõt
diametër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: halkaisija, läpimitta
diametër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: διάμετρος
diametër në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: átmérő
diametër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: diametras
diametër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: diâmetro
diametër në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: priemer
diametër në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: діаметр, калібр
diametër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: średnica
diametër në polonisht »