perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: diell

Fjalor: anglisht diell
Përkthime: sun, sunlight, sunshine
diell në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: slunce
diell në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: sonne
diell në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: sol
diell në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: sol
diell në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: soleil
diell në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: sole
diell në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sol
diell në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: солнце
diell në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: sol
diell në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: слънце
diell në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сонца
diell në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: päike
diell në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: aurinko
diell në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ήλιος
diell në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: sunce
diell në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: nap
diell në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: saulė
diell në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: sol
diell në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: sonce
diell në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: słońce
diell në polonisht »

Fjalë të ngjashme

diell lloga, diell sensor, diell bakalli, diell enterprises, diell e han, diell xhaxhi piktori, diell sensors south africa, diell rushiti, diell pjetri, diell proximity sensors