perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dimër

Fjalor: anglisht dimër
Përkthime: winter
dimër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: zima
dimër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: winter
dimër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: vinter
dimër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: invierno
dimër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bise, froidure, hiver
dimër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: inverno
dimër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: vinter
dimër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: зима
dimër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: vinter
dimër në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: зима
dimër në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: зiмa, зіма
dimër në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: talvi
dimër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χειμώνας
dimër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: zima
dimër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tél
dimër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: žiema
dimër në lituanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: zima
dimër në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: зима
dimër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: zima
dimër në polonisht »