perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: disa

Fjalor: anglisht disa
Përkthime: couple, divers, few, several, some
disa në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: několik, několikerý, někteří, pár
disa në çeki »
Fjalor: danez
Përkthime: få, par
disa në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: unos, varios
disa në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: plusieurs, quelques
disa në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: alcuni, alquanti, diversi, paio, qualche
disa në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: få, par
disa në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: килька, несколько
disa në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: få, fler, några, par
disa në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: кілька, некалькі
disa në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: jokunen, muutama
disa në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: nekoliko, više
disa në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: egy-két, néhány
disa në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: alguns, unos
disa në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: unii
disa në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: nekaj
disa në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: počet
disa në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вельми, декілька, декількома, декількох, дещо, деякі, досить, кілька, кілько, кількома, кількох, окремий, окремі, скільки, скоріше, трохи, шпроти, що-небудь, щось
disa në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kilka
disa në polonisht »

Fjalë të ngjashme

disa ligje, disa rekorde gines, disa profesione, disa zakone shqiptare, disa emra per cs, disa nga zakonet shqiptare, disa sjelljet e kafsheve, disa legjenda shqiptare, disa fjal thjesht lexoi, disa pyetje per intervista