perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ditë

Fjalor: anglisht ditë
Përkthime: day, date, daytime, per, valentine
ditë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: čas, den, doba
ditë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: tag, täfelung
ditë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dag, døgn, dyn, hverdag, lov
ditë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: día, jornada
ditë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: jour, journée, campos, férié, lendemain
ditë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: giornata, giorno, ferragosto
ditë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dag, døgn, dyn, hverdag, lov
ditë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: день, сутки, денек, денёк, денька, деньки
ditë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dygn, dag
ditë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: ден
ditë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дзень
ditë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: päev
ditë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: päivä, vuorokausi
ditë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μέρα
ditë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: dan
ditë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: egy, nap
ditë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: diena
ditë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: dia, fecha
ditë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: zi
ditë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: dan
ditë në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: doba, dzień, dzionek
ditë në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: deň
ditë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: день, днина, днину, доба
ditë në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

3 ditë