perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ditëlindje

Fjalor: anglisht ditëlindje
Përkthime: birthday, natal
ditëlindje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: narozeniny
ditëlindje në çeki »
Fjalor: danez
Përkthime: fødselsdag
ditëlindje në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cumpleaños, aniversario
ditëlindje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: anniversaire, généthliaque, jour
ditëlindje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: compleanno
ditëlindje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fødselsdag
ditëlindje në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: födelsedag
ditëlindje në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sünnipäev
ditëlindje në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: syntymäpäivä
ditëlindje në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γενέθλια
ditëlindje në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: rođendan
ditëlindje në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: születésnap
ditëlindje në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: aniversário
ditëlindje në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: urodzinowy, urodziny
ditëlindje në polonisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: geburtstag, geburtstage
ditëlindje në gjermanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: narodeniny
ditëlindje në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

sms ditëlindje, urime ditëlindje, poezi ditëlindje