perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: djall

Fjalor: anglisht djall
Përkthime: devil, deuce, dickens, fiend, serpent, archfiend, bogey, bogy
djall në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: čert, ďábel, ďas, zloduch
djall në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: satan, teufel, teuerung
djall në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dæmon, djævel, fanden, fan, satan
djall në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: demonio, diablo, patillas, satanás
djall në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: diable, démon
djall në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: diavolo, demonio, satana
djall në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: demon, djevel, fanden, fan, satan
djall në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: чёрт, бес, дьявол, сатана
djall në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: demon, fan, satan
djall në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: демон
djall në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kurat
djall në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: perkele, paholainen, piru
djall në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: đavo, vrag
djall në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: demonas, šėtonas, velnias
djall në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: demónio, diabo, divago, duende
djall në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czart, diabeł, szatan
djall në polonisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: чорт, сатана, шаман
djall në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: διάβολος
djall në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ördög
djall në hungarisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: diabol
djall në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: біс, бісе, демон, диявол, дідько, змій, змія, сатана, цербер, чорт, люцифер, соболь
djall në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

djall dhe dreq, djall islam, djall song, djall mythology, djall mix, djall site, djall old songs, djall mix song, djall e dreq lyrics, djall songs mp3