perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: djathë

Fjalor: anglisht djathë
Përkthime: cheese, ser
djathë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: sýr
djathë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: käse, brotaufstrich, käschen
djathë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ost
djathë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: queso
djathë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: chevrotin, fromage, gruyère, petit-suisse
djathë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cacio, formaggio, formaggino
djathë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: gauda, ost, pålegg
djathë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: сыр, сырок
djathë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ost
djathë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: сирене
djathë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сыр
djathë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: juust
djathë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: juusto
djathë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τυρί
djathë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: gyümölcssajt, sajt
djathë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: sūris
djathë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: queijo
djathë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: sir
djathë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: syr
djathë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: сир
djathë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: ser, serek
djathë në polonisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: sir
djathë në kroatisht »

Fjalë të ngjashme

djathë maskarpone