perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dobësohem

Fjalor: finlandez dobësohem
Përkthime: lauhtua
dobësohem në finlandisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: otomana, słabnąć
dobësohem në polonisht »
Fjalor: anglisht
Përkthime: abate, ebb, faint, falter, flag, languish, slacken, wane, weaken
dobësohem në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: chřadnout, hynout, klesat, mírnit, nýt, ochabnout, omdlít, povolit, slábnout, snížit, svěsit, ubývat, umdlévat, uvolnit, vadnout, zeslabit, zeslábnout, zmenšit, zmenšovat, zmírnit, zmírňovat
dobësohem në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: nachlassen
dobësohem në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dåne, svigte
dobësohem në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: aflojar, blandear, debilitarse, flaquear, soltar
dobësohem në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: affaiblir, atténuer, baisser, défaillir, dépérir, faiblir, faillir, languir, relâcher, rémittent
dobësohem në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: attenuare, diminuire, languire, mancare, rilassare, scemare
dobësohem në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: avkrefte, avta, dåne, saktne, svekke, svikte
dobësohem në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: обессиливать, ослабевать, ослаблять, слабеть, слабнуть
dobësohem në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: avta, försvaga, slappna
dobësohem në suedisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: oslabiti
dobësohem në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: soltar
dobësohem në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: leşin
dobësohem në rumanisht »