perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dosë

Fjalor: anglisht dosë
Përkthime: sow, pig, swine
dosë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: svině, policajt, prase, vepř
dosë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: sau, mutterschwein, schwein, schweinehund
dosë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: purke, gris, så, svin
dosë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cerda, cochina, puerca, cerdo, chancho, cochino, guarro, marrano, puerco
dosë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: truie, coche, laie, cochon, marsouin, porc, pourceau, vache
dosë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: scrofa, troia, maiale, porco, suino
dosë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: purke, sugga, sugge, gris, knøl, så, svin
dosë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: свинья, свиноматка
dosë në rusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: emakko, emäsika, sika
dosë në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: emse, koca, disznó
dosë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kiaulė, paršas
dosë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cerda, porca, cerdo, guardo, porco, suíno
dosë në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: locha, maciora, świnia
dosë në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: skugge, sugga, gris, knöl, så, svin
dosë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: свиня
dosë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сьвiньня
dosë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: siga
dosë në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γουρούνι
dosë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: prase, svinja, svinjetina
dosë në kroatisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: porc
dosë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: prašič, pujs
dosë në sllovenisht »