perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dosje

Fjalor: anglisht dosje
Përkthime: binder, briefcase, case, folder, portfolio, satchel, scrapbook, wallet
dosje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: aktovka, desky
dosje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: aktenmappe, aktentasche, mappe, tasche
dosje në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: mappe, portefølje
dosje në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: carpeta, cartapacio, cartera
dosje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: attaché-case, buvard, cartable, porte-lettres, serviette
dosje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cartella
dosje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: mappe, portefølje
dosje në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: папка, портфель
dosje në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: mapp, portfölj
dosje në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: папка, партфель, татка
dosje në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χαρτοφύλακας
dosje në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: aktatáska, irattáska, iskolatáska, mappa, táska
dosje në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: careta, papá
dosje në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: zložka
dosje në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: папка, портфель, тек, тека, теку
dosje në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: teczka
dosje në polonisht »

Fjalë të ngjashme

dosje x, dosje koalicija sovraštva, dosje per azil, dosje gazetareske, dosje ili dosije, dosje kuhinja, dosje x serija, dosje korupcija, dosje peshku pa uje, dosje penale