perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: drejtësi

Fjalor: anglisht drejtësi
Përkthime: equity, fairer, fairness, justice, justness, rightfulness
drejtësi në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: právo, rovnost, slušnost, spravedlnost
drejtësi në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gerechtigkeit, justiz
drejtësi në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: derecho, equidad, justicia
drejtësi në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bien-jugé, équité, justice
drejtësi në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: giustizia
drejtësi në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: rett, rettferdighet
drejtësi në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: справедливость
drejtësi në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: rättvisa
drejtësi në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: справядлівасць
drejtësi në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: õiglus
drejtësi në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: oikeudenmukaisuus, oikeuslaitos
drejtësi në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δικαιοσύνη
drejtësi në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: igazság
drejtësi në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: justiça, legitimidade
drejtësi në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: актив, виправити, виправитися, виправляти, виправлятися, вирівнювати, вирівнюватися, вирівняти, вирівнятися, вірний, вірно, зовсім, направо, повністю, правий, правильний, правильно, право, правосуддя, прямий, прямо, справедливий, справедливість, справедливо, юстиція
drejtësi në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: sprawiedliwość
drejtësi në polonisht »