perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: drekë

Fjalor: anglisht drekë
Përkthime: dinner, lunch
drekë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: oběd, obědvat, poobědvat, večeře
drekë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: abendessen, hauptmahlzeit, lunch, mahlzeit, mittagessen
drekë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: frokost, middag
drekë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: almorzar, almuerzo, cena, comer, comida
drekë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: ch, déjeuner, dîner, tournée
drekë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cena, colazione, desinare, pranzare, pranzo
drekë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: lunsj, middag, middagsmat
drekë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: обед, обеды
drekë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: lunsa, middag, middagsmat
drekë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: обед, обяд
drekë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: абед, вячэра
drekë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: lõunasöök, õhtusöök
drekë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: aamiainen, illallinen, lounas, päivällinen
drekë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βραδινό, μεσημεριανό
drekë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: doručak, ručak, večera
drekë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ebéd
drekë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: pietūs, priešpiečiai
drekë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: almoçar, almoço, cena, comer, comida
drekë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: večerja
drekë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: обід
drekë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: obiad
drekë në polonisht »