perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dritare

Fjalor: anglisht dritare
Përkthime: window, pane, roundel
dritare në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: okno
dritare në çeki »
Fjalor: danez
Përkthime: vindue
dritare në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ventana
dritare në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fenêtre
dritare në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: finestra
dritare në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: vindu
dritare në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: окно, оконный
dritare në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: прозорец
dritare në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вакно, акно
dritare në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: akkuna, ikkuna
dritare në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: παράθυρο
dritare në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: prozor
dritare në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ablak
dritare në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: langas
dritare në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: canela, janela
dritare në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: okno
dritare në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: okienny, okno
dritare në polonisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fenster
dritare në gjermanisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: vinds
dritare në suedisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: okno
dritare në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вікно, вогник, запалити, запалювати, засвітити, легкий, освітити, світлий, світло
dritare në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

dritare plastike, dritare druri, dritare alumni, dritare duralumini, dritare duralumin, dritare te kulmit, dritare per shtepi, dritare te plastikes, dritare velux, dritare kulmi