perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: druvar

Fjalor: anglisht druvar
Përkthime: logger, lumberjack, lumberman, woodcutter, woodman
druvar në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dřevař, dřevorubec
druvar në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: holzarbeiter, holzfäller, holzhacker
druvar në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: leñador
druvar në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: abatteur, bûcheron
druvar në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: boscaiolo, tagliaboschi
druvar në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дровосек, лесоруб
druvar në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: лесаруб
druvar në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: favágó
druvar në hungarisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: drevorubač
druvar në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: джек, лісник, хлопець
druvar në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: drwal
druvar në polonisht »

Fjalë të ngjashme

radio daruvar, kino daruvar, gimnazija daruvar