perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dushk

Fjalor: anglisht dushk
Përkthime: blackjack, oak, oaken
dushk në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dub
dushk në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: eiche
dushk në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: eg, egetræ
dushk në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: encina, roblar, roble
dushk në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: chêne
dushk në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: quercia
dushk në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: eik, eiketre
dushk në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дуб, дубовый
dushk në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ek
dushk në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: дъб
dushk në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дуб
dushk në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tamm
dushk në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: tammi
dushk në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βελανιδιά
dushk në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: hrast
dushk në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tölgy, tölgyfa
dushk në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: ąžuolas
dushk në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: carvalho, roble
dushk në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: stejar
dushk në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дуб, дубе
dushk në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dąb, dębowy
dushk në polonisht »

Fjalë të ngjashme

dushk per gogel, dushk lushnje, dushk i madh, dushk lushnje albania, dushk elbasan, dushka gun, dushk albania, dushk peqin, eliza dushku, komuna dushk