perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: duzinë

Fjalor: anglisht duzinë
Përkthime: dozen
duzinë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: tucet
duzinë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: dutzend, zwölf
duzinë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dusin, tolv
duzinë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: docena
duzinë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: douzaine
duzinë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: dozzina
duzinë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dusin, tylft
duzinë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дюжина
duzinë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dussin
duzinë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: тузін
duzinë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tosin
duzinë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: tusina
duzinë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: dvanaest
duzinë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tucat
duzinë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dvylika, tuzinas
duzinë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: doze, dúzia
duzinë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: doisprezece
duzinë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дюжина
duzinë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: tuzin
duzinë në polonisht »