perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dymbëdhjetë

Fjalor: anglisht dymbëdhjetë
Përkthime: twelve
dymbëdhjetë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dvanáct, dvanáctka
dymbëdhjetë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: zwo, zwölf
dymbëdhjetë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dusin, tolv
dymbëdhjetë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: doce
dymbëdhjetë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: douze
dymbëdhjetë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: dodici
dymbëdhjetë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tolv
dymbëdhjetë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: двенадцать
dymbëdhjetë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dussin, tolv
dymbëdhjetë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: дванадесет
dymbëdhjetë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дванаццаць
dymbëdhjetë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kaksteist, kaheteistkümnes
dymbëdhjetë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kaksitoista
dymbëdhjetë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δώδεκα
dymbëdhjetë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: dvanaest
dymbëdhjetë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dvylika, tuzinas
dymbëdhjetë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: doce, doze
dymbëdhjetë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: dvanajst
dymbëdhjetë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: dvanásť
dymbëdhjetë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дванадцятеро, дванадцять
dymbëdhjetë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dwanaście, dwunasty, dziegieć
dymbëdhjetë në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tizenkettes
dymbëdhjetë në hungarisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: doisprezecelea
dymbëdhjetë në rumanisht »