perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dyzet

Fjalor: anglisht dyzet
Përkthime: forty
dyzet në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: čtyřicet, čtyřicítka
dyzet në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: vierzig
dyzet në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fyrre
dyzet në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cuarenta, cuarentena
dyzet në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: quarante
dyzet në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: førti
dyzet në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: сорок
dyzet në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: förti, fyrtio
dyzet në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: четиридесет
dyzet në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: nelikümmend
dyzet në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: neljäkymmentä
dyzet në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σαράντα
dyzet në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: četrdeset
dyzet në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: negyven
dyzet në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: keturiasdešimt
dyzet në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: quarenta
dyzet në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: štirideset
dyzet në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: štyridsať
dyzet në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czterdzieści, czwórka
dyzet në polonisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: patruzeci
dyzet në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: сорок
dyzet në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

dyzet hadithe, dyzet rregullat e dashuris, dyzet gersheta, dyzet hadithe kudsi, dyzet trima si shqiponja, dyzet shenjtoret, dyzet hadithet