perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: efektiv

Fjalor: anglisht efektiv
Përkthime: effective, efficient
efektiv në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: efektivní, faktický, působivý, skutečný, účinný
efektiv në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: effektiv, effektvoll, effizient
efektiv në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: effektiv
efektiv në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: efectivo, eficaz
efektiv në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: effectif, efficace
efektiv në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: effettivo, efficace, efficiente, fattivo
efektiv në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: effektiv
efektiv në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: действенный, эффективен, эффективный
efektiv në rusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: tehokas
efektiv në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αποτελεσματικός
efektiv në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hatásos, hatékony
efektiv në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: eficaz, operativo
efektiv në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: ефективний
efektiv në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: efektywny
efektiv në polonisht »

Fjalë të ngjashme

efektiv ränta, efektif adalah, efektiv d.o.o, effektiv rente, effektiv ikea, effektiv effizient, effektiv bemanning, effektiv rente formel, effektiv temperatur, effektiv synonym