perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: emër

Fjalor: anglisht emër
Përkthime: appellation, denomination, name, surname
emër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: jméno, název, označení, pojmenování
emër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bezeichnung, name, titel, familie, familienname, nachname, zunahme, zuname
emër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: navn, efternavn, familienavn
emër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: apellido, denominación, nombre
emër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: appellation, dénomination, désignation, nom
emër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: denominazione, nome, cognome
emër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: navn, etternavn, familienavn, slektsnavn
emër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: имя, название, наименование, обозначение, фамилия
emër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: benämning, namn, efternamn, familjenamn
emër në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: име, название, наименование
emër në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: назва
emër në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: nimi, nimitys
emër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: όνομα, ονομασία
emër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ime, nazivanje
emër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: elnevezés, megjelölés, megnevezés, név, vezetéknév
emër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: pavadinimas, vardas
emër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: apelido, nobre, nome, título
emër në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: ime
emër në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: деномінація, назва, назву, називання, найменування, прізвище, фамілія
emër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: nazwa, nazwisko
emër në polonisht »

Fjalë të ngjashme

emër musliman, emër vajze, emër qeni, emër shqip, emër shqiptar