perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: emblemë

Fjalor: anglisht emblemë
Përkthime: emblem, insignia, crest, device, logo, sign, symbol
emblemë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: emblém, odznak, symbol, znak, devíza, erb, firma, heslo, příznak, štít, značka
emblemë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: emblem, wahrzeichen, devise, schild, sinnbild, symbol, wahlspruch, wappen, zeichen
emblemë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: emblem, skilt, symbol, tegn
emblemë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: emblema, enseña, divisa, lema, símbolo
emblemë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: emblème, armoiries, attribut, devise, enseigne, symbole
emblemë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: emblema, cartello, insegna, simbolo
emblemë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: emblem, skilt, tegn
emblemë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: эмблема, герб, символ
emblemë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: emblem
emblemë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: емблема, символ
emblemë në bullgarisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: jelvény, cégér, cégtábla, címer, jel, szimbólum
emblemë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: emblema, divisa, escudo, lema, símbolo, timbre
emblemë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: znak
emblemë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: emblemat, godło
emblemë në polonisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: герб
emblemë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sümbol
emblemë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: vertauskuva
emblemë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: οικόσημο, σύμβολο
emblemë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: grb, simbol
emblemë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: požymis, simbolis
emblemë në lituanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: grb
emblemë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: герб, знання, символ
emblemë në ukrainisht »