perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: etiketë

Fjalor: anglisht etiketë
Përkthime: etiquette, label, tab, ticket, tag, sticker
etiketë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: etiketa, nálepka, označení, štítek, viněta, visačka
etiketë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: etikett, etikette, zettel, schild, mettwurst, aufkleber, klebezettel, marke
etiketë në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: etiqueta, pegatina
etiketë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: étiquette, label, protocole, vignette
etiketë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: etichetta, cartellino
etiketë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: etikett, merkelapp
etiketë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: этикет, этикетка, ярлык, наклейка, нашлепка, нашлёпка
etiketë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: etikett
etiketë në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: etiketti
etiketë në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: címke, matrica
etiketë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: etiqueta, rótulo
etiketë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: етикет, відзначати, відзначити, відмітити, відмічати, відтиск, знак, марка, мітка, ознака, оцінка, позначати, позначення, позначити, позначка, покажчик, прикмета, слід, штамп, ярлик, колючка, наклейка
etiketë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: etykieta, etykietka, metka, naklejka, nalepka
etiketë në polonisht »
Fjalor: danez
Përkthime: etikette
etiketë në danisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: наклейка, этыкетка
etiketë në bjellorusisht »