perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fërkoj

Fjalor: anglisht fërkoj
Përkthime: attack, harass, rub
fërkoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dotírat, drbat, drhnout, hladit, leštit, masírovat, mazat, mnout, napadat, napadnout, obtěžovat, přepadnout, třít, útočit, vydrhnout, vyleštit, zachvátit, zaútočit
fërkoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: abreiben, angreifen, attackieren, einreiben, reiben
fërkoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: angribe, gnide
fërkoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: acosar, asaltar, atacar, atracar, cargar, embestir, friccionar, frotar, refregar
fërkoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: assaillir, attaquer, frictionner, frotter, malaxer, oindre
fërkoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: assalire, fregare
fërkoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: angripe, gni
fërkoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: атаковать, нападать, натирать
fërkoj në rusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ahdistaa, hangata, hyökätä, rynnistää, sivellä
fërkoj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: επιτίθεμαι, τρίβω
fërkoj në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: napasti
fërkoj në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: dörzsölni
fërkoj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: abordar, acometer, agredir, asfaltar, assaltar, atacar, atracar, esfregar, friccionar
fërkoj në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: ataca
fërkoj në rumanisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: nacierać
fërkoj në polonisht »