perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fakt

Fjalor: anglisht fakt
Përkthime: datum, fact
fakt në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: čin, fakt, faktum, skutek, událost
fakt në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fakt, faktum, tatra, tatsache
fakt në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: faktum, kendsgerning
fakt në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: dato, hecho
fakt në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fait
fakt në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fatto
fakt në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: faktum, kjensgjerning
fakt në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: факт
fakt në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: faktum
fakt në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: факт
fakt në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: факт
fakt në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tõsiasi
fakt në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: asia
fakt në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: stvarnost
fakt në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tény
fakt në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: faktas
fakt në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: dato
fakt në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: fapt
fakt në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: skutočnosť
fakt në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: предмет, річ, факт, явище
fakt në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: fakt
fakt në polonisht »

Fjalë të ngjashme

fakt cim peka, fakt nga cim peka, fakt pl, fakt marathi zavazavi, fakt ladh mhana, fakt exhibitions (pvt.) ltd, fakt font, fakt xeber, fakt ist, fakt tuzyasathi