perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fasule

Fjalor: anglisht fasule
Përkthime: bean, kidney-bean
fasule në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bohne
fasule në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bønne
fasule në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: alubia, fréjol, habichuela, judía, judías
fasule në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: faséole, haricot, mange-tout
fasule në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fagiolo
fasule në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bønne
fasule në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: боб, фасоль
fasule në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: боб, фасул
fasule në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: фасоля
fasule në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: uba
fasule në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: papu
fasule në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: φασόλι
fasule në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: grah
fasule në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: bab, zöldbab
fasule në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: pupa
fasule në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: feijão, frijo, habitual
fasule në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: fižol
fasule në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: квасолю, квасоля, рагу
fasule në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: fasola, fasolka
fasule në polonisht »

Fjalë të ngjashme

fasule pllaqi sallate, fasule jahni, fasule te kuqe, fasule ne furre, fasule pllaqi, fasule receta, fasule te zeza, fasule me mish vici, fasule e kuqe, fasule recipe