perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fazë

Fjalor: anglisht fazë
Përkthime: phase, stage
fazë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: fáze, období, stádium
fazë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: phase, stadium, stufe
fazë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fas, fase, led, stadium
fazë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: estadio, etapa, fase
fazë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: période, phase, stade, transition
fazë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fase, periodo
fazë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fas, fase, led, stadium
fazë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ступень, фаза, фазис
fazë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fas, led, skede, stadium
fazë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: фаза
fazë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: фаза
fazë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: faas
fazë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: jakso, vaihe
fazë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: φάση
fazë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: faza
fazë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: fazė, pakopa
fazë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: etapa, fase
fazë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: фаза
fazë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: faza
fazë në polonisht »