perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: femër

Fjalor: anglisht femër
Përkthime: female, feminine, womanish, womanly, cow
femër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: samice, samička, žena, ženský, ženština
femër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fraulich, weiblich, frau, weibchen, feminin
femër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: feminin, hun
femër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: femenil, femenino, hembra
femër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: femelle, féminin, femme, multipare, couvent
femër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: femminile, femminino, femmina
femër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: feminin, kvinnelig, hunn, hunkjønn
femër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: женский, женствен, женственны, женственный, самка
femër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: feminin, hona, kvinnlig, hunn
femër në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: женски
femër në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: жаноцкі, жаночы
femër në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: naiselik
femër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: naaras, naisellinen
femër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: θηλυκός
femër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: žena, ženka
femër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: asszonyos, női, nőies, nőstény, horony
femër në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: mulherio
femër në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: feminin
femër në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: žena
femër në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: жіночий, жіночний
femër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kobiecy, samica, żeński
femër në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: žena
femër në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

femër bizi, femër biz i ledi vokshi, seksi femër