perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

dhembje në finlandisht

Fjalë: dhembje (numri i letrave: 7)
Fjalë: shqiptar-finlandez
Përkthime (22): kärsimys, kipu, särky, vaiva, pultti, vahinko, kannattaa, kantaa, kärsiä, sietää, suvaita, rangaistus, rankaisu, ahdistus, kidutus, piina, tuska, haitta, huoli, murhe, suru, rasitus
Vlerësim:
(3.5/5)
 
Fjalë të ngjashme: finlandez dhembje, dhimbje zemre, dhimbje veshi, dhimbje stomaku, dhimbje mesi, dhimbje kockash, dhembje në finlandisht, kärsimys në shqip
dhembje në finlandisht