perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

pushtet në finlandisht

Fjalë: pushtet (numri i letrave: 7)
Fjalë: shqiptar-finlandez
Përkthime (14): arvovalta, auktoriteetti, mahtavuus, mahti, pakko, saattaa, valta, voima, pystyä, teho, väkevyys, valtakirja, valtuus, herruus
Vlerësim:
(1.5/5)
 
Fjalë të ngjashme: finlandez pushtet, pushteti ekzekutiv, pushtet pa lavdi, pushtet hijesh, fjala pushteti, pushtet në finlandisht, arvovalta në shqip
pushtet në finlandisht