perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fis

Fjalor: anglisht fis
Përkthime: graft, strain, tribe
fis në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: klan, klika, kmen, naroubování, rod, roub, transplantace
fis në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: stamm
fis në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: stamme
fis në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: clan, injerto, tribu
fis në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cep, clan, ente, greffe, greffon, marcotte, peuplade, provin, souche, tribu
fis në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: innesto, trapianto
fis në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: stamme
fis në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: прививай
fis në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: anstränga
fis në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: hõim
fis në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: heimo
fis në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: φυλή
fis në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: rod
fis në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: néptörzs, oltvány, törzs
fis në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: gentis, giminė
fis në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: incerto, tribo
fis në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: клан
fis në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: szczep
fis në polonisht »