perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fitimtar

Fjalor: anglisht fitimtar
Përkthime: victor, conqueror, prize-winner, vanquisher, winner
fitimtar në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: sieger, bezwinger
fitimtar në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: triunfador, ganador, vencedor
fitimtar në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: triomphateur, vainqueur
fitimtar në frëngjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: триумфатор, победитель
fitimtar në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: трыумфатар, пераможца
fitimtar në bjellorusisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: triunfador, vencedor
fitimtar në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: тріумфатор, завойовник, звитяжець, переможець
fitimtar në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: triumfator, zwycięzca
fitimtar në polonisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: vítěz, vítězný
fitimtar në çeki »
Fjalor: italian
Përkthime: vincitore
fitimtar në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: seierherre, vinner
fitimtar në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: segrare
fitimtar në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: võitja
fitimtar në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: voittaja
fitimtar në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: νικητής
fitimtar në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pobjednik
fitimtar në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: laimėtojas, nugalėtojas
fitimtar në lituanisht »

Fjalë të ngjashme

fitimtar lala, partizani fitimtar