perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: flok

Fjalor: anglisht flok
Përkthime: hair, hairspring, hair-spring, whisker
flok në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: chlup, srst, vlas, žíně
flok në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: haar
flok në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hår
flok në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cabello, pelo
flok në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cheveu, crin, douille, poil
flok në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: capello, pelo
flok në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hår
flok në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: волос, волосок
flok në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hår
flok në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: волас, воўна, шчацінне, шэрсць
flok në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: karv
flok në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: hapsi, hius, ihokarva, jouhi, karva
flok në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τρίχα
flok në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: dlaka, vlas
flok në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hajszál
flok në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: plaukas
flok në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cabelo, pelo, pêlo
flok në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: волос, волосин, волосина, волосину, волосся, купа, нагромадження, нагромаджувати, нагромадити, складати, скласти, штабель
flok në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: włos
flok në polonisht »

Fjalë të ngjashme

flok dhe stil cimi, floke te thate, floke te shendetshme, flok kacurrela, floke te shendetshem, flok me fije, floke topuz, flok te shkurtra, flok te shkurter, flok te bukur