perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: flotë

Fjalor: anglisht flotë
Përkthime: armada, fleet, marine, navy
flotë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: flotila, loďstvo, námořnictví, námořnictvo
flotë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: flotte, kies
flotë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: flåde, marin, marine
flotë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: armada, flota, marido, marina
flotë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: batellerie, flotte, marine, pèse
flotë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: flotta, marina, naviglio
flotë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: flåte, flotta, marin, marine, pol
flotë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: флот
flotë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: flotta, marin, marine
flotë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: флот
flotë në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: στόλος
flotë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: flotta, hajóhad, tengerészet
flotë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: armada, marina, marinha
flotë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вантаження, завантаження, загрузка, флот, флотилія
flotë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: flota
flotë në polonisht »