perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: flutur

Fjalor: anglisht flutur
Përkthime: butterfly
flutur në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: motýl
flutur në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: falter, schmetterling, schmetterlingsstil, styl
flutur në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: sommerfugl
flutur në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: mariposa, palomilla
flutur në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: papillon
flutur në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: farfalla
flutur në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sommerfugl
flutur në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: бабочка, мотылек, мотылёк
flutur në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fjäril
flutur në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: пеперуда
flutur në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: матыль
flutur në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: liblikas
flutur në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: perhonen
flutur në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πεταλούδα
flutur në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: leptir
flutur në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: lepke, pillangó
flutur në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: drugelis, drugys, peteliškė
flutur në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: mariposa, borboleta
flutur në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: fluture
flutur në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: metulj
flutur në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: motýľ
flutur në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: метелик, моль
flutur në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: motyl, motylek, motylkowy
flutur në polonisht »

Fjalë të ngjashme

flutur troshani, flutur flutur, flutur gheorghe, flutur cristina, flutur suceava, flutur flutur per hava, flutur angelica, flutur elisabeta, flutur doinita, flutur sorin