perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fole

Fjalor: anglisht fole
Përkthime: input, nest, outlet, receptacle, socket, nestle
fole në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hnízdo, hnízdit
fole në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: nest, nisten
fole në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bo, rede
fole në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: nido, anidar
fole në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: guêpier, mortaise, nichée, nid, nuitée, pondoir, nicher
fole në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: nido
fole në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bo, rede, reir
fole në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: гнездо, гнездовище
fole në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bo, fågelbo, näste, rede, redę
fole në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: гнездо
fole në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: гняздо
fole në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: pesa
fole në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: pesä
fole në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: φωλιά
fole në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fészek
fole në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: gūžta, lizdas
fole në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: ninho, indo
fole në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гніздо, житло, заглибина, паз, панель, патрон, розетка, сідання
fole në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: gniazdo, gnieździć, zagnieździć
fole në polonisht »

Fjalë të ngjashme

foie gras, foie gras recipe, filehippo, fole 150, fole høkerkro, foal horse, folie douce, folie a deux, foal meaning, fole gøtt