perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fortesë

Fjalor: anglisht fortesë
Përkthime: fortress, stronghold, fastness, tower
fortesë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: pevnost, bašta
fortesë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: festung
fortesë në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: alcazaba, alcázar, fortaleza, plaza
fortesë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fort, forteresse, bastille, kremlin, superforteresse, ville
fortesë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fortezza, rocca
fortesë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: festning, borg, citadell
fortesë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: крепость, твердыня
fortesë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fästning, borg, citadell, fäste, festning
fortesë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: крэпасць
fortesë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kants
fortesë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: linnoitus
fortesë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: οχυρό, φρούριο
fortesë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: tvrđava, grad
fortesë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: erőd, erődítmény
fortesë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: fortas, tvirtovė
fortesë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: baluarte, dureza, firmeza, fortaleza
fortesë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: fort
fortesë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: витривалість, концентрація, міцність, міць, могутність, наполегливість, потенція, сердечність, сила, твердиня, фортецю, фортеця, цитадель, чіпкість
fortesë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: forteca, twierdza
fortesë në polonisht »
Fjalor: danez
Përkthime: borg
fortesë në danisht »