perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fqinjë

Fjalor: anglisht fqinjë
Përkthime: borderer, neighbour
fqinjë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: soused
fqinjë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: nachbar
fqinjë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: nabo
fqinjë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: convecino, vecino
fqinjë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: voisin
fqinjë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: vicino
fqinjë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: granne, nabo
fqinjë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: сосед
fqinjë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: granne, nabo
fqinjë në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: naaber
fqinjë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: naapuri
fqinjë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γείτονας
fqinjë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szomszéd
fqinjë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kaimynas
fqinjë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: vizinho
fqinjë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: sused
fqinjë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: sąsiad
fqinjë në polonisht »