perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fqinjësi

Fjalor: anglisht fqinjësi
Përkthime: affinity, approximation, closeness, contiguity, imminence, intimacy, nearness, neighbourhood, propinquity, proximity, vicinity, adjacency, environ
fqinjësi në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: aproximace, blízkost, okolí, přibližnost, sousedství, sousedstvo
fqinjësi në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: nachbarschaft, nähe
fqinjësi në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: nærmet, nabolag
fqinjësi në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: aproximación, cercanía, inmediación, proximidad, vecindad, vecindario
fqinjësi në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: approximation, imminence, proximité, voisinage
fqinjësi në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: prossimità, vicinanza, vicinato
fqinjësi në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: nærhet, grannskap, nabolag, naboskap
fqinjësi në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: близость, соседство, смежность
fqinjësi në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: närhet, grannskap
fqinjësi në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: блізкасць, сумежнасць, суседства
fqinjësi në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: naabrus
fqinjësi në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: approksimaatio, lähiseutu
fqinjësi në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γειτονιά, εγγύτητα
fqinjësi në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: blizina
fqinjësi në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: közelítés
fqinjësi në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: aproximariam, vizinhança
fqinjësi në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: асоціація, близькість, властивість, околиці, спорідненість, споріднення, суміжність, сусідство, товариство, наявність, присутність
fqinjësi në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: bliskość, sąsiedztwo
fqinjësi në polonisht »