perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: frenoj

Fjalor: anglisht frenoj
Përkthime: arrest, brake, curb, damp, dislocate, hamper, impede, inhibit, obstruct, restrain, skid, stanch, stem
frenoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: blokovat, bránit, brzdit, inhibovat, krotit, oslabit, potlačit, potlačovat, překážet, spoutat, tlumit, utlumit, zablokovat, zabrzdit, zadržet, zastavit, zmírnit, zpomalovat
frenoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: beherrschen, bremsen, hemmen, unterdrücken, zügeln
frenoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bremse, hjemme
frenoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: enfrenar, estorbar, frenar, inhibir, moderar, obstruir, reportar, reprimir
frenoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: contenir, enrayer, entraver, freiner, inhiber, modérer, ralentir, refréner, réprimer
frenoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: arginare, frenare, impedire, inibire, ostacolare, temperare
frenoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bremsa, bremse, dempe, hegda, hemme
frenoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: затормаживать, притормаживать, тормозить
frenoj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bromsa, busksnår, hejda
frenoj në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ehkäistä, estää, jarruttaa, tukahduttaa
frenoj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: φρενάρω
frenoj në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fékezni
frenoj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: obstruir, reportar
frenoj në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: hamować
frenoj në polonisht »