perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fshatar

Fjalor: anglisht fshatar
Përkthime: countryman, hick, peasant, rustic, swain, villager, yokel
fshatar në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: rolnický, rolník, sedlák, venkovan, venkovský, vesničan, vesnický
fshatar në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bauer, bauernbursche, dorfbewohner, landmann, landwirt
fshatar në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bonde
fshatar në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: aldeano, campesino, rústico, villano
fshatar në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: campagnard, manant, paysan, villageois
fshatar në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: bifolco, campagnolo, contadino, rurale, rusticano
fshatar në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bonde
fshatar në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: деревенский, крестьянин, сельчанин, селянин
fshatar në rusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: talupoeg
fshatar në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kyläläinen, maalainen, talonpoika
fshatar në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χωριάτης
fshatar në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ratar
fshatar në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ember, falusi, paraszt
fshatar në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: campesino, camponês, capotes, rústico
fshatar në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wieśniak
fshatar në polonisht »

Fjalë të ngjashme

turizmi fshatar, humor fshatar, fshatar kolonja