perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: furçë

Fjalor: anglisht furçë
Përkthime: brush, paintbrush, hairbrush, scrub
furçë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kartáč, kartáček, koště, smeták, štětka
furçë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bürste, pinsel
furçë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: børste, kost, pensel
furçë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: brocha, cepillo, pincel, escoba
furçë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: badigeon, blaireau, brosse, pinceau, savonnette, balai, carde, décrotteuse, goupillon, vergette
furçë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: pennello, spazzola
furçë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: børste, kost, pensel
furçë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: кисть, щетка, щётка
furçë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kost, pensel, hårborste
furçë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: гронка, кутас, пэндзаль, щчотка
furçë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: pintsel
furçë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: harja, pensseli, suti
furçë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βούρτσα, πινέλο, σκούπα
furçë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ecset, partvis, kefe
furçë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: šepetys, teptukas
furçë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: brocha, escova, pincel
furçë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: perie
furçë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: krtača, ščetka
furçë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: китицю, китиця, олівець, пензель, щітка
furçë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pędzel, szczotka, sześćdziesiątka
furçë në polonisht »