perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: fushë

Fjalor: anglisht fushë
Përkthime: flat, flatland, plain
fushë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: nížina, pláň, plocha, plochý, rovina, rovinný
fushë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ebene
fushë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: flad, jævn, plan, slette
fushë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: campaña, llana, llano, llanura, pampa, plana, planicie
fushë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: plaine, plan
fushë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: piano, pianura
fushë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: flat, flate, plan, slette
fushë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: равнина
fushë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: plan, slätt
fushë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: равнина
fushë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: раўніна
fushë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: tasanko
fushë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κάμπος, πεδιάδα
fushë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: nizina
fushë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: alföld, lapály, síkság
fushë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: lyguma
fushë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: plana, planície, raso
fushë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: câmpie
fushë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: ravnina
fushë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: банальний, відвертий, заяложений, звичайний, зрозумілий, квартира, млявий, невигадливий, некрасивий, нудний, однокольоровий, очевидний, плаский, плескатий, плоский, площина, простий, прямий, рівний, рівнина, ясний
fushë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: równina
fushë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

fushë kosovë, fushë kosova, fushë arrëz, fushë krujë, fushë-prezë, fushë carteras